АДР ДНІПРО

Маркування та знаки небезпечних вантажів

Маркування та знаки небезпечних вантажів

Маркування небезпечних вантажів
Згідно з діючими правилами і нормативам, на всі небезпечні вантажі необхідно наносити спеціальні знаки небезпеки, щоб оповіщати інших учасників дорожнього руху про те, що вантажний транспортний засіб перевозить небезпечні речовини, які можуть привести до загибелі, травматизму або інших негативних наслідків.
Система маркування заснована на класифікації небезпечних вантажів, вона була розроблена з метою:

 1. Забезпечити віддалене розпізнавання небезпечних вантажів іншими учасниками дорожнього руху по характерній наявності видимих знаків небезпеки.
 2. Забезпечити швидке розпізнавання небезпеки шляхом визначення кольору знаків.

Опис знаків
Існує 9 номерних класів небезпечних речовин, серед яких розрізняють між собою 13 класів і 25 зразків знаків небезпеки під час перевезення за правилами ADR. Знаки небезпеки мають форму ромба і розрізняються за кольором, символам в верхньому кутку і номером класу небезпеки в нижньому кутку. Нижче будуть описані характеристики кожного класу, а також знак, зазначений для маркування.

Знаки небезпеки:

 1. Вибухонебезпечні речовини та вироби маркуються помаранчевим знаком, на якому завжди вказується ступінь небезпеки і тип вибухової речовини або вироби (група сумісності вибухових речовин). На знаках №1.1; 1.2 і 1.3 в верхньому кутку позначається символ вибуху, а на знаках №1.4; 1.5 і 1.6 цей символ відсутній.
 2. Легкозаймисті гази позначаються червоним знаком №2.1 з символом займання. Інертні гази позначаються зеленим знаком. №2.2 з символом балона. Токсичні гази позначаються білим знаком №2.3 з символом череп.
 3. Рідини, які при випаровуванні легко піддаються займанню, позначаються червоним знаком №3, який містить біле або чорне зображення полум’я.
 4. № 4.1 Легкозаймисті тверді речовини і вироби позначаються білим знаком з вертикальними смугами червоного кольору і символом займання.
  № 4.2 Речовини, що здатні небезпечно контактувати з киснем повітря і самозайматися мають розділений навпіл горизонтальною лінією знак червоного кольору з білим верхом на якому вказано символ займання.
  №4.3 Речовини, небезпечні при контакті з водою позначаються знаком синього кольору з символом полум’я білого або чорного кольору.
 5. Цей клас небезпеки містить окислювачі та органічні пероксиди. №5.1 Окислювачі позначаються жовтим знаком №5.1 з символом виділення кисню. №5.2 Для пероксидов встановлений Червоно-жовтий знак небезпеки з символом займання.
 6. Токсичні та інфекційні речовини. №6.1 Токсичні Речовини і вироби маркуються білим знаком з символом черепа. №6.2 Інфекційні речовини позначаються білим знаком з символом вірусу.
 7. Радіоактивні речовини і матеріали марковані білим знаком 7А, у верхній частині якого вказано джерело небезпеки – символ радіація. І жовто-білими знаками 7B і 7С з символом радіація, якими позначаються більш небезпечні радіоактивні речовини. Додатковий знак №7E з написом ПОДІЛЬНИЙ і великий знак небезпеки №7D для позначення на транспортних засобів.
 8. Корозійні речовини представлені чорно-білим знаком №8, у верхній частині якого розташовується схематичне зображення впливу на метал і на шкіру людини кислот і лугів.
 9. Інші небезпечні вантажі і продукція, виготовлена ​​із застосуванням небезпечних речовин, маркується знаком білого кольору з чорними вертикальними смугами у верхній половині знака. Додатковий знак 9А з символом батарей позначає перевезення пошкоджених акумуляторних батарей, здатних спалахнути.

  Знаки небезпеки (100 х 100 мм.) Наносять на упаковки містять небезпечні речовини і вироби. Великі знаки небезпеки (250 х 250 мм.) Наносять на борту транспортного засобу (з боків і ззаду) при перевезенні упакованих небезпечних вантажів або під час перевезення в автоцистернах.Кваліфіковані фахівці, якісна освітня база та інші переваги чекають вашої уваги, щоб повноцінно підготувати водія до процедури перевезення небезпечних вантажів по дорогах загального користування.

  Звертайтеся в нашу компанію, щоб отримати достатню кваліфікацію для проведення заходів з перевезення ОГ.

ЗАМОВИТИ ДЗВІНОКНАШ МЕНЕДЖЕР ПРОКОНСУЛЬТУЕ
ВАС ЗА БУДЬ ЯКИМ ПИТАННЯМ